
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:SCH01Z01056
Stan magazynowy:
Kod EAN:5902004755137
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 529 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Uniwersalny zestaw warsztatowy z grzechotką 1/2" i nasadkami w zakresie 8-27 mm. Zawiera 56 elementów wykonanych ze stali CRV i CRMO, w tym nasadki, bity, klucze, szczypce i wkrętaki w praktycznej walizce transportowej.
Mechanizm z 72 zębami zapewnia skok roboczy co 5 stopni. Oznacza to możliwość pracy w ograniczonych przestrzeniach, gdzie pełny obrót narzędzia jest niemożliwy. Mniejszy kąt skoku przekłada się na większą precyzję i wygodę podczas dokręcania w trudnodostępnych miejscach.
Specjalny profil wewnętrzny nasadek rozkłada siły nacisku na większą powierzchnię nakrętki. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko uszkodzenia krawędzi łba śruby, szczególnie przy elementach skorodowanych lub wykonanych z miękkiego metalu.
Stal chromowo-wanadowa (CRV 50BV30) charakteryzuje się odpornością na zużycie i odkształcenia. Stal chromowo-molibdenowa (CRMO 440, CRMO 6150) zapewnia większą wytrzymałość na skręcanie. Bity wykonane ze stali S2 zachowują twardość przy dużych obciążeniach.
Wbudowany magnes w uchwycie do bitów utrzymuje wkręty na końcówce podczas pracy. Ułatwia to montaż w miejscach, gdzie ręczne przytrzymanie elementu jest utrudnione, oraz zapobiega gubienia drobnych śrub.
| Model | SCH01Z01056 |
| Producent | SCHMITH |
| Liczba elementów | 56 szt. |
| Napęd główny | 1/2" (12,7 mm) |
| Napęd dodatkowy | 1/4" (6,35 mm) |
| Liczba zębów grzechotki | 72 |
| Materiał nasadek | CRV 50BV30, CRMO 440, CRMO 6150 |
| Materiał bitów | S2 |
| Nasadki 1/2" | 10, 11, 12, 13, 15, 17, 19, 22, 24, 27 mm |
| Nasadki 1/4" | 8, 9, 10, 11, 12, 13 mm |
| Nasadki do świec | 16, 21 mm |
| Przedłużka | 125 mm |
| Bity TORX | T10, T15, T20, T25, T27, T30, T40 |
| Bity płaskie (SL) | 3, 4, 5, 6 mm |
| Bity krzyżowe (PH) | PH1, PH2, PH3 |
| Klucze imbusowe | 1.27, 1.5, 2, 2.5 mm |
| Klucze płasko-oczkowe | 10, 12, 13, 14, 15, 17 mm |
| Szczypce do rur | 10" (254 mm) |
| Szczypce uniwersalne | 7" (178 mm) |
| Młotek | 300 g |
| Wkrętaki | PH3×200, SL6×100, SL6×38, PH2×100, PH2×38 |
| Wykończenie | Satynowe |
| Opakowanie | Walizka z zamknięciem |
Nasadka powinna dokładnie pasować do wymiarów łba śruby lub nakrętki. Luz większy niż 0,2 mm może prowadzić do uszkodzenia krawędzi. W przypadku elementów metrycznych sprawdź rozmiar kluczem mierniczym lub porównaj z tabelą wymiarów DIN. Nasadki 1/2" stosuje się przy momentach obrotowych powyżej 50 Nm, natomiast 1/4" przy delikatnych pracach wymagających precyzji.
Narzędzia należy przechowywać w oryginalnej walizce w suchym pomieszczeniu. Po zakończeniu pracy warto przetrzeć nasadki suchą szmatką, aby usunąć resztki oleju i brudu. Wilgoć może prowadzić do korozji powierzchniowej, szczególnie na elementach stalowych bez powłoki chromowej.
Mechanizm grzechotki wymaga okresowego smarowania. Należy użyć lekkiego oleju maszynowego lub smaru teflonowego. Unikać nadmiernego obciążenia grzechotki – przy bardzo dużych momentach dokręcających lepiej zastosować klucz dynamometryczny lub nasadkę z rękojeścią bez mechanizmu.
Nasadki można czyścić szczotką drucianą lub w myjce ultradźwiękowej z detergentem. Po umyciu należy je dokładnie osuszyć i zabezpieczyć cienką warstwą oleju. Nie należy używać ściernych środków chemicznych, które mogą uszkodzić powłokę ochronną.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.