
Dostępność:Dostępny od ręki
Czas wysyłki:natychmiast
Koszt wysyłki:od 13,99 zł
Numer katalogowy:G81036
Stan magazynowy:
Kod EAN:5901477126697
Stan produktu:Nowy, oryginalnie zapakowany
Gwarancja:24 miesiące konsumenckiej ochrony
Waga:1,16 kg
Kupując ten produkt otrzymasz od nas 241 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zarejestrowanych w naszym sklepie.
Zgrzewarka elektryczna przeznaczona do spawania tworzyw sztucznych metodą gorącego powietrza. Urządzenie wykorzystuje strumień podgrzanego powietrza o regulowanej temperaturze do łączenia elementów z plastiku, naprawy uszkodzonych powierzchni oraz formowania materiałów termoplastycznych.
Zakres od temperatury otoczenia (20°C) do 550°C umożliwia dopasowanie parametrów pracy do rodzaju tworzywa. Niższe temperatury stosuje się przy spawaniu polipropylenów i polietylenu, wyższe przy trudniejszych materiałach jak ABS czy poliwęglan.
Grzałka o tej mocy zapewnia szybkie osiągnięcie roboczej temperatury oraz stabilne utrzymanie parametrów podczas pracy. Wystarczająca dla typowych zastosowań w naprawach motoryzacyjnych i warsztatowych.
Strumień powietrza o tym natężeniu pozwala na efektywne przenoszenie ciepła do materiału. Wartość ta jest standardem dla zgrzewarek warsztatowych, zapewniając równomierne nagrzewanie bez nadmiernego przedmuchiwania.
Emisja dźwięku porównywalna do normalnej rozmowy. Praca z urządzeniem nie wymaga stosowania ochronników słuchu, choć w dłuższych sesjach mogą zwiększyć komfort.
| Model | GEKO G81036 |
| Napięcie zasilania | 230 V ~ 50/60 Hz |
| Moc znamionowa | 1080 W |
| Zakres temperatury | 20–550°C |
| Liczba stopni regulacji | 9 |
| Wydatek powietrza | 10 m³/h |
| Poziom hałasu | 65 dB |
| Wymiary urządzenia | 130 × 350 mm |
| Średnica uchwytu | 65 mm |
| Długość przewodu zasilającego | 1,75 m |
Zgrzewanie metodą gorącego powietrza polega na miejscowym uplastycznieniu łączonych powierzchni i wprowadzeniu materiału wypełniającego w postaci pręta spawalniczego. Proces wymaga dopasowania temperatury do rodzaju tworzywa – zbyt niska nie zapewni połączenia, zbyt wysoka może degradować materiał.
Polietylen (PE) i polipropylen (PP): 250–350°C. ABS i polistyren (PS): 350–450°C. Poliwęglan (PC) i poliamid (PA): 450–550°C. Przed spawaniem należy zidentyfikować rodzaj tworzywa – większość elementów ma oznaczenie na odwrocie.
Spawanie rozpoczyna się od przygotowania krawędzi – wykonania rowka spawalniczego, oczyszczenia i odtłuszczenia powierzchni. Następnie nagrzewa się obie krawędzie oraz pręt spawalniczy, dociskając go do szczeliny. Ruch powinien być równomierny, bez zatrzymywania w jednym miejscu.
Przed pierwszym użyciem należy sprawdzić stan przewodu zasilającego i upewnić się, że dysza nie jest zablokowana. Urządzenie wymaga stabilnego ustawienia – średnica uchwytu 65 mm pozwala na pewny chwyt, ale przy dłuższej pracy warto stosować podporę.
Po zakończeniu pracy zgrzewarkę należy pozostawić włączoną na najniższym stopniu przez 1–2 minuty, aby grzałka ostygła stopniowo. Nagłe wyłączenie po pracy na wysokiej temperaturze skraca żywotność elementu grzejnego.
Resztki stopionego plastiku należy usuwać mechanicznie po ostygnięciu urządzenia. Można użyć drewnianego lub mosiężnego narzędzia – stal może porysować powierzchnię dyszy. Nie stosować rozpuszczalników chemicznych.
Długość przewodu 1,75 m może być ograniczeniem przy pracy z dala od źródła zasilania – warto mieć przedłużacz o odpowiednim przekroju (minimum 1,5 mm²), aby uniknąć spadków napięcia przy obciążeniu 1080 W.
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Napisz recenzję do tego produktu, a otrzymasz od nas 100 punktów które będziesz mógł wykorzystać na zakupy w naszym sklepie. Dotyczy to tylko Klientów zalogowanych i zarejestrowanych w naszym sklepie.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.
Klient: Ja...ta,data zakupu 26-05-2025 01:29