Zszywacze pneumatyczne – do czego służą?
Tapicerujesz? A może jesteś stolarzem lub majsterkowiczem, który lubi pracować z drewnem? Czy robisz to zawodowo, czy tylko od czasu do czasu, na pewno zdarzyło Ci używać zszywacza i/ lub gwoździarki. Bez tych narzędzi wykonanie wielu mniej lub bardziej zaawansowanych prac byłoby bardzo trudne albo wręcz niemożliwe. Jednak praca z narzędziem ręcznym, gdy masz do wbicia setki lub tysiące zszywek, to słaby pomysł.
W naszym sklepie znajdziesz zszywacze pneumatyczne YATO oraz modele dwufunkcyjne, które są połączeniem zszywacza i gwoździarki, np. zszywacz pneumatyczny YATO na zszywki i gwoździe YT-09203.
Każdy, kto używał zszywacza pneumatycznego, potwierdzi jego niezwykłą szybkość, wydajność i łatwość obsługi, przy jednoczesnym intensywnym użytkowaniu. Za niewielką cenę możesz mieć narzędzie, które wbije tysiące zszywek lub gwoździ, a Ty nawet nie zauważysz, kiedy.
Do czego można wykorzystać zszywacz pneumatyczny, oprócz prac typowo tapicerskich? Możesz go używać do wszelkich materiałów drewnianych, płyt OSB, paneli, do mocowania rozmaitych materiałów, np. sznurka, a nawet do prac wykończeniowych w domu, np. podczas obijania poddasza materiałem ocieplającym. Przyda się do renowacji mebli oraz tworzeniu drewnianych konstrukcji i w wielu pracach montażowych.
Zszywacze pneumatyczne pracują bardzo szybko już przy niewielkich kompresorach powietrza (jako narzędzia pneumatyczne wymagają do pracy sprężonego powietrza, a więc i urządzenia, które je wytworzy). To właśnie ciśnienie tłoczonego powietrza sprawia, że zszywacze pneumatyczne przy swoich niewielkich rozmiarach pracują z prędkością nawet kilku zszywek na sekundę. ZszywaczYATO YT-09202to przykład urządzenia, które wbija zszywki w mgnieniu oka, jest lekkie, nie zacina się i nie potrzebuje do pracy dużego kompresora. A przy tym ma rewelacyjną cenę.
Na co zwrócić uwagę, kupując zszywacz na powietrze?
Ciśnienie robocze – do szybkiej pracy niezbędne jest odpowiednie ciśnienie powietrza z kompresora, dlatego zwróć uwagę, z jakim minimalnym i maksymalnym ciśnieniem może pracować interesujący Cię zszywacz pneumatyczny. Nie mniej ważna jest pojemność kompresora oraz to, jak intensywnie zamierzasz używać zszywacza.
Zasobność pojemnika na zszywki – oczywiście, im większy, tym dłużej popracujesz bez przerw na ładowanie kompletu zszywek.
Waga – zszywacze pneumatyczne, ze względu na swoją budowę, są zazwyczaj bardzo lekkie, jednak ostateczna waga będzie uwzględniała wąż podłączony do kompresora.
Wielkość zszywek, z jakimi współpracuje – producenci w opisach podają, jakiej szerokości zszywki obsługuje dane urządzenie; zazwyczaj jest to jakiś przedział, np. 6-16 mm czy 25-40 mm. Im większy zakres rozmiarów, tym szersze zastosowanie.
Większość zszywaczy ma także blokadę spustu, chroniącą przed przypadkowym uruchomieniem. Jest to funkcja, która nie tylko zwiększa bezpieczeństwo użytkowania, ale też zabezpiecza przed niekontrolowanym wyrzutem zszywek w przypadkowym miejscu, co mogłoby zepsuć lub utrudnić pracę. W naszym sklepie znajdziesz zarówno modele z blokadą, jak i tańsze - bez blokady.
Świetny stosunek ceny do jakości potwierdzony dobrymi opiniami o zszywaczachYATO to gwarancja satysfakcji.